Przedszkola tak publiczne, jak niepubliczne mają obowiązek realizacji zaleceń zawartych w dostarczonym do placówki orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Jest to wprawdzie tylko jeden z dokumentów wystawianych przez poradnie, ale najczęściej spotykany w praktyce przedszkolnej. Sprawdź zatem, jakie obowiązki nakłada na Ciebie ten dokument.
Jednym z najważniejszych obowiązków związanych z dostarczeniem do przedszkola orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego jest opracowanie dla ucznia indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego. To jednak nie wszystko. Przed dyrektorem przedszkola a szczególnie nauczycielami i specjalistami jest szereg zadań do wykonania w związku z przyjęciem do placówki dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Sprawdź, jak wywiązać się z tych obowiązków.
Z tego artykułu dowiesz się:
Dyrektor przedszkola ma obowiązek zapewnienia dziecku posiadającemu orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego odpowiedniej organizacji nauczania niezależnie od tego, kiedy rodzice dostarczą ten dokument. Dowiedz się, jakie działania musisz podjąć w przypadku stwierdzenia potrzeby kształcenia specjalnego u wychowanka przedszkola.
Dotacje otrzymane na dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego przedszkole może wydać na organizację kształcenia specjalnego. Organ prowadzący będzie jednak kontrolował sposób ich wydatkowania. Na jakie cele można przeznaczyć te środki i jak przygotować się na kontrolę?
Do przedszkola przyjęto dziecko posiadające orzeczenie o niepełnosprawności sprzężonej. Jakie czynności musisz podjąć, jeżeli w orzeczeniu poradnia psychologiczno-pedagogiczna wskazuje potrzebę nauczyciela wspomagającego? Kto decyduje o zatrudnieniu dodatkowego nauczyciela?
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.