Do 31 sierpnia 2020 r. języka obcego w przedszkolu będzie mógł uczyć nauczyciel wychowania przedszkolnego posiadający co najmniej podstawową znajomość danego języka bez ukończonych studiów podyplomowych lub kursu kwalifikacyjnego.
Nauczyciela wspomagającego zatrudnia się wyłącznie w przedszkolach integracyjnych oraz z oddziałami integracyjnymi. Pensum takiego nauczyciela ustala organ prowadzący. W przedszkolach ogólnodostępnych może być natomiast zatrudniony drugi wychowawca, w zależności od potrzeb.
Pracownik w momencie zatrudnienia w przedszkolu musi potwierdzić spełnienie wymagań kwalifikacyjnych. Gdy tego nie zrobi, albo w jego aktach osobowych brak jest na to dowodów, może to stanowić przyczynę wypowiedzenia stosunku pracy.
Logopeda, bez względu na to, czy pracuje w przedszkolu publicznym, czy też niepublicznym, musi posiadać wykształcenie wyższe magisterskie lub licencjat na kierunku logopedia albo co najmniej studia podyplomowe z tego zakresu oraz obowiązkowo przygotowanie pedagogiczne.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.