Zebranie najlepiej zorganizować jeszcze w czerwcu, by dać czas rodzicom dzieci na przygotowanie się do nowej sytuacji. Przebieg spotkania należy dokładnie zaplanować, tak by nie zapomnieć o przekazaniu żadnej istotnej informacji.
Po otrzymaniu raportu z ewaluacji zewnętrznej dyrektor przedszkola może zgłosić do kuratora oświaty pisemne i umotywowane zastrzeżenia. Ma na to 7 dni od otrzymania tego dokumentu. Swoje stanowisko co do uwag kuratorium warto skonsultować z nauczycielami i rodzicami.
Od 1 kwietnia 2015 r. obowiązują nowe przepisy związane z kierowaniem pracowników na badania lekarskie. Dzięki zmianom możliwe jest zatrudnianie pracowników bez konieczności wysyłania ich na wstępne badania lekarskie. Zwolnienie z badań nie będzie jednak dotyczyło wszystkich nowo przyjmowanych osób.
Od 1 września 2015 r. aż w 6 formach wychowania przedszkolnego będzie można przyjmować dzieci niepełnosprawne i niedostosowane społecznie. Nowością jest przepis, który umożliwia zachowanie statusu oddziału integracyjnego w sytuacji spadku liczby dzieci niepełnosprawnych w trakcie roku szkolnego.
W nowym roku szkolnym tak jak dotychczas przedszkole będzie musiało spełnić 12 wymagań, które skontroluje kuratorium. Będą – obok podstawy programowej – drugim ważnym dokumentem programowym przedszkola, wyznaczającym kierunki jego rozwoju. Ich spełnianie będzie obowiązkiem placówki, ale sposób, w jaki będą realizowane poszczególne wymagania, zależy od decyzji dyrektora.
Wyznaczenie terminu na wprowadzenie w placówce programu naprawczego, rezygnacja z 5-stopniowej skali poziomu spełniania wymagań, a także możliwość przerwania ewaluacji, w przypadku gdy przedszkole będzie podawało nieprawdziwe dane o swojej działalności – to tylko część zmian, które mają wejść w życie 1 września 2015 r.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.