Rodzice dziecka w każdym momencie roku szkolnego mogą zdecydować o przeniesieniu dziecka do innego przedszkola. W takim przypadku przedszkole jest zobowiązane do zwrócenia dokumentów na ich żądanie. W artykule wyjaśniamy, jakie kroki podjąć w sytuacji, gdy rodzice przenoszonego dziecka żądają przekazania dokumentów gromadzonych w związku z korzystaniem z wychowania przedszkolnego. Sprawdź, czy dyrektor może zgodnie z przepisami odmówić wydania dokumentów dotyczących dziecka.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Dowiedz się, jak należy postąpić z dokumentacją przebiegu nauczania po zakończeniu działalności przedszkola niepublicznego.
Z tego artykułu dowiesz się:
Dowiedz się, czy dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy wpisywać do księgi uczniów w chwili przyjęcia do oddziałów przedszkolnych, czy też wpisu tego należy dokonywać, gdy zostaną przyjęte do pierwszej klasy. Sprawdź, jakie są aktualne zasady prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania w oddziale przedszkolnym.
Jednym z istotnych z punktu widzenia realizacji podstawy programowej katalogów dokumentacji obowiązującej w przedszkolach jest dokumentacja przebiegu nauczania dzieci. Jej podstawowymi elementami są wszystkie obowiązujące w przedszkolu dzienniki, ale także uchwały rady pedagogicznej, zezwolenia dyrektora, protokoły i zaświadczenia. Sprawdź, które z nich masz obowiązek posiadać w swojej placówce.
Sprawdź, czy w dzienniku zajęć przedszkola można dopisać kolejne dzieci w miejsce wykreślonych danych osobowych wychowanków.
Zobacz i wykorzystaj dokumenty pracy przedszkola!
Organ prowadzący niepubliczne przedszkole w razie likwidacji ma obowiązek przekazania dokumentacji przebiegu nauczania do kuratorium oświaty. Przepisy nie precyzują jednak, jakie dokładnie dokumenty trzeba przekazać. Sprawdź, jakie dokumenty przekazać do kuratorium w przypadku likwidacji przedszkola niepublicznego. Dowiedz się, gdzie szukać szczegółowych zasad obowiązujących w danym województwie.
Przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego, poza wieloma innymi zadaniami, na dyrektorze przedszkola spoczywa obowiązek kontroli dokumentacji wewnętrznej placówki. Zadanie to składa się z dwóch etapów: kontrola dokumentacji kończącego się roku szkolnego oraz aktualizacja dokumentów przedszkolnych oraz przygotowanie druków umożliwiających prowadzenie dokumentacji w kolejnym roku szkolnym. Sprawdź, jak przeprowadzić te dwa etapy kontroli.
Przepisy prawa oświatowego nie precyzują zasad ani częstotliwości przeprowadzania kontroli dokumentacji przedszkolnej. Dlatego dyrektor powinien wypracować własne zasady, skuteczne w danej placówce, zarówno w kwestii sposobu, narzędzi, jak i terminów dokonywania kontroli. Sprawdź, jak zaplanować i przeprowadzić kontrolę wewnętrzną w przedszkolu.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.