Aktualny

Autor: Katarzyna Wrońska-Zblewska

Data aktualizacji dokumentu: 26 sierpnia 2024
awans

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy, który omawiany w tym artykule, nie tylko ustala nowe zasady wliczania niektórych okresów do pracowniczego stażu pracy, ale również zakłada uzupełnienie obecnych przepisów o okresy dotychczas niezaliczane. Zawiera także regulacje dotyczące zaliczania okresów, które nakładają się na siebie. Sprawdź, w jaki sposób po zmianie przepisów będzie trzeba ustalać staż pracy oraz kiedy nowe regulacje wejdą w życie.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie okresy zalicza się do stażu pracy?
  • Czy do stażu pracy zalicza się umowy cywilnoprawne i działalność gospodarczą?
  • Jakie będą nowe zasady ustalania stażu pracy?
  • Jakie będą skutki nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie ustalania stażu pracy?

Katarzyna Wrońska-Zblewska

Autor: Katarzyna Wrońska-Zblewska

Prawnik, specjalista prawa pracy. Absolwentka wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Od wielu lat zajmuje się zawodowo prawem pracy, autorka licznych publikacji z tego zakresu.
Słowa kluczowe:
zmiany w Kodeksie pracy
Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.