Naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa, zarówno w budynku przedszkola, jak i na świeżym powietrzu. Naturalna zabawa dziecka wiąże się z doskonaleniem motoryki i zaspokojeniem potrzeby ruchu, dlatego organizacja zajęć na świeżym powietrzu powinna być elementem codziennej pracy z dzieckiem w każdej grupie wiekowej. Pobierz przykładową procedurę korzystania z istniejącego na terenie przedszkola placu zabaw.
Przeczytaj również:
Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki i Ojca, Boże Narodzenie czy Wielkanoc to uroczystości, z okazji których przedszkolaki przygotowują różnego rodzaju przedstawienia i występy dla zaproszonych gości. I chociaż goście ci to najczęściej rodzice i dziadkowie, którzy na co dzień mają kontakt z placówką i jej pracownikami, ponieważ przyprowadzają i odbierają dzieci z przedszkola, powstaje pytanie, czy mogą wejść na teren placówki po to, by uczestniczyć grupowo w występie dzieci. Sprawdź, co na to przepisy i wytyczne przeciwepidemiczne GIS.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Zmiany w organizacji pracy pracowników placówki w czasie epidemii wymagają sporządzenia specjalnych wzorów dokumentów. Sprawdź, jakie dokumenty mogą Ci się przydać.
Przedszkole powinno mieć opracowaną procedurę postępowania na wypadek potwierdzenia zakażenia koronawirusem u pracownika lub dziecka. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie dochodzenia epidemiologicznego przez inspektora sanitarnego. Określone obowiązki ciążą także na dyrektorze placówki. Sprawdź szczegóły.
Trwająca pandemia bardzo mocno wpływa na życie każdego z nas. Powoduje także duże zmiany w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli. Jej skutkiem jest wiele nowych obowiązków spoczywających na dyrektorach tych placówek, konieczność podejmowania trudnych decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie przed organem prowadzącym, sanepidem, kuratorium i rodzicami dzieci.
Nowe ryzyko i wyzwania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 pozostają bez wpływu na zasady odpowiedzialności pracodawców z tego tytułu. Jednak od tego, jakie działania i starania podjął pracodawca, może zależeć bowiem zakres jego odpowiedzialności w przypadku zakażenia pracownika wirusem.
Dyrektor przedszkola może zorganizować badanie na koronawirusa dla pracowników placówki, ale tylko na zasadzie dobrowolności. Nie może natomiast wymagać, by wszyscy pracownicy poddali się takiemu badaniu.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.