Aktualny

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 2 września 2024
kontrola zarządcza

Przed nami rok szkolny 2024/2025, w który wchodzimy z kolejnymi zmianami prawnymi. Niewątpliwie najistotniejsza z nich dotyczy wcześniejszej emerytury dla nauczycieli, która przyniesie dla kadry przedszkola nieoczekiwane skutki. Bardzo ważną zmianą jest także wdrożenie ochrony sygnalistów, która rozciągnie się także na przedszkola. Sprawdź, jakie zmiany prawne istotne dla przedszkoli wchodzą w życie w pierwszym miesiącu roku szkolnego 2024/2025.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie są aktualne kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025?
  • Jakie są zmiany w uprawnieniach emerytalnych nauczycieli od września 2024 roku?
  • Na czym polega ochrona sygnalistów w przedszkolu?
  • Jakie dokumenty należy opracować w przedszkolu w związku z wymogiem ochrony sygnalistów?
  • Na jakich zasadach będzie można zatrudniać w przedszkolu pracowników z Ukrainy od września 2024 roku?
  • Jak będzie realizowane roczne przygotowanie przedszkolne przez dzieci z Ukrainy w roku szkolnym 2024/2025?
  • Jakie są zmiany w zasadach organizacji zajęć religii od września 2024 roku?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.
Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.