Aktualny

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 24 września 2024
Przydział zajęć nauczycielom przedszkola

Przydział zajęć nauczycielom na nowy rok szkolny wydaje się rutynowym działaniem. Zmiana tego przydziału generalnie nie wymaga zgody nauczyciela. Są jednak przypadki, gdy ta zgoda okazuje się niezbędna. Sprawdź, jak po rozpoczęciu roku szkolnego przydzielić nowe zajęcia nauczycielowi.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy nauczycielowi można przydzielić wyłącznie godziny zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami?
  • Kiedy zgoda nauczyciela na przydział zajęć nie jest wymagana?
  • W jakim przypadku mamy do czynienia ze zmianą stanowiska pracy nauczyciela?
  • W jakim przypadku zmianę przydziału godzin można wprowadzić w drodze porozumienia lub wypowiedzenia zmieniającego?
  • Jakie rozwiązanie zastosować, gdy przydział zajęć powoduje zmniejszenie ich wymiaru?
  • Jakie rozwiązanie zastosować, gdy przydział zajęć powoduje zwiększenie ich wymiaru?
  • Czy każdy przydział zajęć musi być zgodny z arkuszem organizacji pracy placówki?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.
Wydanie 134 Wrzesień/Październik 2024 r.
Dodano: 24.09.2024

Wydanie 134 Wrzesień/Październik 2024 r.