Nowoczesne przedszkole – czyli słówko o tym, jak wszyscy pragną je mieć, a jednak większość mija się z celem
„Nowoczesne przedszkole” – każdy właściciel, dyrekcja, osoba zarządzająca placówką czy to publiczną, czy prywatną marzy o tym, by była tak postrzegana przez potencjalnych klientów. Bo przecież rodzice do takiego miejsca pragną zapisać swoje dziecko. I wiele z tych osób właśnie w ten sposób definiuje działalność, którą prowadzi. Ale czy słusznie przypisuje sobie status „nowoczesnego przedszkola”? Czy może to tylko pobożne życzenie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością?
Gwóźdź do trumny skutecznego działania: niewłaściwe założenia
Słabym punktem w działalności przedszkoli, a w zasadzie w myśleniu osób nimi zarządzających, jest błędnie postrzegana „nowoczesność”. A co za tym idzie: podejmowanie nietrafionych decyzji i inwestycji. Bo ona nie kryje się pod edukacyjnymi zabawkami, świetnie wyposażonym placem zabaw, specjalistycznym cateringiem czy wypełnioną po brzegi ofertą zajęć dodatkowych. Choć z pewnością są to atuty, na które rodzice zwracają uwagę przy wyborze placówki dla swojego dziecka.
Nowoczesność nie polega też na jednorazowym wdrożeniu pojedynczej zmiany. Dlaczego?
„Przede wszystkim dlatego, że najczęściej bardzo szybko przestaje być ona aktualna, a niedostosowana do bieżących potrzeb po prostu nie spełnia swojego zadania”. – Błażej Kita, specjalista ds. rozwoju i utrzymania systemów informatycznych w Progress Plus s.c.
Jak więc zdefiniować „nowoczesne przedszkole”?
Nowoczesne przedszkole jest jak żywy organizm, ciągle ewoluuje. Albo jak oprogramowanie, które do realizacji swojej funkcji potrzebuje stałej aktualizacji. Skuteczność całego procesu jest tu nierozerwalnie związana z technologiami. To właśnie dzięki nim możliwe jest efektywne prowadzenie placówki bez konieczności ciągłego angażowania uwagi dyrekcji czy pracowników.
„Właśnie po to zaprojektowaliśmy system dla przedszkoli i żłobków eLizak. Wyposażyliśmy go w starannie przemyślane funkcje, które nie tylko odciążają dyrekcję i wychowawców w codziennych (często żmudnych) obowiązkach, ale i eliminują problemy wynikające np. z komunikacji z rodzicami czy nieporozumienia dotyczące płatności. One przecież bardzo często pojawiają się w placówkach opartych na tradycyjnym modelu zarządzania”. – Błażej Kita
Technologia, która idzie z duchem czasu
Dobór odpowiednich narzędzi do realizacji celów to klucz do sukcesu. Dlatego warto wybierać je rozważnie i traktować jak inwestycję, która zwróci się z nawiązką.
„Stale dbamy, by eLizak dotrzymywał kroku zmieniającym się oczekiwaniom rodziców, potrzebom dyrekcji, nowym przepisom i trendom. Dzięki temu nie tylko jest realnym wsparciem w codziennej pracy, ale również pozwala zaoszczędzić cenny czas i pieniądze. eLizak sprawnie dostosowuje się do rzeczywistości, a tym samym daje gwarancję, że status „nowoczesnego przedszkola” jest stale aktualny”. – Błażej Kita, specjalista ds. rozwoju i utrzymania systemów informatycznych w firmie Progress Plus s.c.
Zobacz więcej -> https://elizak.edu.pl/?p=wiecej