W przedszkolu niepublicznym nie ma obowiązku powołania rady pedagogicznej. A co w przypadku, kiedy rada już istnieje? Czy można ją odwołać? Jeżeli tak, to jak wygląda taka procedura? Dowiedz się, jakie czynności podjąć, aby zlikwidować radę pedagogiczną w przedszkolu.
Protokół to zapis sprawozdawczy z posiedzenia rady pedagogicznej. Powinien w sposób szczegółowy, ścisły, przejrzysty, wierny relacjonować fakty, odzwierciedlać rzeczywisty przebieg zebrania. Co w sytuacji, gdy zapisy w protokole są niezgodne z przebiegiem posiedzenia? Czy należy sporządzić nowy protokół odzwierciedlający przebieg obrad?
Zebrania rady pedagogicznej muszą być protokołowane. Obowiązkiem nauczycieli jest zapoznanie się z protokołem oraz zgłoszenie ewentualnych uwag. Wprowadzenie zmian do protokołu wymaga głosowania rady pedagogicznej, które przeprowadza się na kolejnym zebraniu.
Nauczyciel, który bez usprawiedliwienia nie bierze udziału w posiedzeniu rady pedagogicznej, narusza jeden z podstawowych obowiązków zawodowych. Sprawdź co grozi za opuszczenie bez usprawiedliwienia rady pedagogicznej podsumowującej rok szkolny 2023/2024 r.
Z tego artykułu dowiesz się:
O przydziale godzin ponadwymiarowych poszczególny nauczycielom decyduje samodzielnie dyrektor przedszkola, a swojej decyzji nie musi uzgadniać z radą pedagogiczną.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.