Aktualny

Dokumentowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego w roku szkolnym 2024/2025

Katarzyna Lewandowska-Staroń

Autor: Katarzyna Lewandowska-Staroń

Data aktualizacji dokumentu: 26 sierpnia 2024
umowa podpisy

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana w przedszkolu wymaga odpowiedniego dokumentowania. Odpowiada za to zwykle specjalista zatrudniony w szkole lub przedszkolu. Praktyka pokazuje jednak, że dyrektorzy i nauczyciele często mają wątpliwości, w jakim dzienniku i w jaki sposób poprawnie udokumentować przeprowadzone zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego. Sprawdź, jak poprawnie wypełniać dzienniki innych zajęć i dzienniki specjalistów w przedszkolu i szkole.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Kto organizuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną i kształcenie specjalne w przedszkolu?
  • Co oznacza indywidualizacja pracy z dzieckiem w przedszkolu?
  • Czy każde dziecko musi korzystać z zajęć organizowanych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej?
  • Jakie formy pomocy i wsparcia dziecka wymagają prowadzenia dokumentacji?
  • Jaki jest zakres danych wpisywanych do dziennika innych zajęć?
  • Jak powinna być prowadzona dokumentacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu, a jak organizacji kształcenia specjalnego?
  • Jak uniknąć tworzenia zbędnej, niewymaganej przepisami prawa, dokumentacji i stosować właściwe nazewnictwo dotyczące dzienników?
  • Która dokumentacja podlega kontroli w związku z nadzorem pedagogicznym sprawowanym przez kuratora oświaty?

Katarzyna Lewandowska-Staroń

Autor: Katarzyna Lewandowska-Staroń

Pracownik nadzoru pedagogicznego, specjalista ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych, dostępności, trener oświaty i kompetencji miękkich, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, egzaminator z listy OKE Warszawa, trener wspomagania w rozwoju kompetencji kluczowych, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel języka polskiego, niemieckiego, historii, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog opiekuńczo – wychowawczy.
Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.