Aktualny

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 8 lipca 2024
AdobeStock_830494163

Koniec roku szkolnego w przedszkolu w praktyce wiąże się z koniecznością wypłaty odpraw dla odchodzących nauczycieli. Mogą być to nie tylko odprawy z samego tytułu rozwiązania stosunku pracy, ale także z powodu przejścia na emeryturę, rentę lub świadczenie kompensacyjne. Sprawdź, kiedy dyrektor przedszkola powinien wypłacić odprawę dla nauczyciela, w jakiej wysokości i w jakim terminie.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• W jakim przypadku przedszkole wypłaca nauczycielowi odprawę?
  • Jaka jest wysokość odprawy dla nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy
  • Jaka jest wysokość odprawy dla nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy o pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy?
  • Czy nauczyciel, który rozwiązuje stosunek pracy na mocy porozumienia stron ma prawo do odprawy?
  • Czy nauczycielowi przeniesionemu do innej placówki przysługuje odprawa?
  • W jakim terminie wypłaca się odprawę za rozwiązanie stosunku pracy?
  • Jaka jest wysokość odprawy za rozwiązanie stosunku pracy?
  • Kiedy nauczyciel otrzyma dwie odprawy?
  • W jakim terminie wypłaca się odprawę emerytalno-rentową?
  • Jaka jest wysokość odprawy emerytalno-rentowej?
  • Czy informację o odprawie emerytalno-rentowej umieszcza się w świadectwie pracy?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.
Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.