Aktualny

Badania kontrolne po zwolnieniu lekarskim i urlopie dla poratowania zdrowia

Data aktualizacji dokumentu: 31 maja 2024
lekarz

Nauczyciel, który choruje przez 182 dni, tj. tyle, ile wynosi okres zasiłkowy co do zasady może zostać zwolniony z pracy, chyba że uzyska świadczenie rehabilitacyjne lub zostanie udzielony mu urlop dla poratowania zdrowia. Wówczas okres jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy przedłuża się o kolejne 12 miesięcy. Po zakończeniu świadczenia lub urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel często udaje się na zaległy i bieżący urlop wypoczynkowy. Sprawdź, w którym momencie należy skierować go na badania kontrolne, i dowiedz się, czy przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego nauczyciel musi posiadać orzeczenie lekarskie o zdolności do pracy.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Kiedy można zwolnić z pracy nauczyciela na zwolnieniu lekarskim?
  • Czy po 182 dniach choroby można skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia?
  • Kiedy trzeba skierować nauczyciela na badania kontrolne?
  • Kiedy trzeba skierować nauczyciela na badania kontrolne po urlopie dla poratowania zdrowia?
  • Czy po urlopie zdrowotnym, a przed urlopem wypoczynkowym trzeba skierować na badania kontrolne?
  • W jakim przypadku przed udzieleniem urlopu wypoczynkowego trzeba skierować nauczyciela na badania kontrolne?

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.