Aktualny

Czy nauczyciel poniesie konsekwencje za korzystanie z telefonu komórkowego w przedszkolu?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 27 sierpnia 2024

W trakcie zajęć z dziećmi nauczyciel powinien powstrzymać się od używania telefonu komórkowego do celów prywatnych. Niezastosowanie się do tego może skutkować nałożeniem sankcji przez dyrektora przedszkola. Wymiar kary powinien być proporcjonalny do stopnia do naruszenia obowiązków. Dowiedz się, w jakich przypadkach nauczyciel, który korzysta z telefonu w czasie pracy, może zostać ukarany karą porządkową, a kiedy możliwe jest wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Sprawdź, czy osobom pracującym w przedszkolu można całkowicie zakazać korzystania z telefonu komórkowego.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy w przedszkolu można wprowadzić całkowity zakaz telefonu komórkowego przez nauczycieli?
  • Jakie konsekwencje grożą nauczycielowi za korzystanie z telefonu w trakcie zajęć z dziećmi?
  • W jakich sytuacjach nauczyciel może zostać pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej?
  • Jakie regulacje dotyczące korzystania z urządzeń elektronicznych może wprowadzić dyrektor przedszkola?
  • Czy ograniczenie korzystania z prywatnego telefonu w pracy jest zgodne z prawem?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.
Słowa kluczowe:
telefon komórkowy
Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.