Pracownicy przedszkoli korzystają z urlopów wypoczynkowych zarówno na zasadach określonych w Karcie Nauczyciela jak i Kodeksie pracy. W przypadku niektórych pracowników ustalenie wymiaru urlopu i jego prawidłowe udzielenie wymaga zastosowania regulacji z oby tych ustaw. Sprawdź zatem, jak zgodnie z przepisami wyliczać i udzielać urlopów wypoczynkowych pracownikom przedszkoli publicznych i niepublicznych. Poznaj także zasady ustalania wynagrodzenia i ekwiwalentu urlopowego oraz prowadzenia dokumentacji urlopowej.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Dowiedz się, czy dyrektor przedszkola może odwołać z urlopu wicedyrektora placówki z tego powodu, że sam chce złożyć rezygnację i przekazać mu wszystkie obowiązki zarządcze. Sprawdź, kiedy nauczycielowi odwołanemu z wypoczynku przysługuje urlop w późniejszym terminie. Poznaj także zasady udzielania urlopu nauczycielom zatrudnionym w szkole feryjnej i nieferyjnej.
Z tego artykułu dowiesz się:
Dowiedz się, w jaki sposób ustalić wymiar urlopu nauczyciela logopedy zatrudnionego w przedszkolu w wymiarze 11/22 etatu i pracującemu przez 3 dni w tygodniu. Sprawdź, jak udzielić mu urlopu wypoczynkowego i ile dni urlopu należy odjąć z puli urlopowej za każdy dzień wypoczynku.
Dowiedz się, według jakich przepisów - feryjnych czy nieferyjnych ustala się wymiar urlopu nauczyciela, który w ramach jednej umowy prowadzi zajęcia w szkole podstawowej i oddziale przedszkolnym. Sprawdź także, jak zorganizować pracę takiego nauczyciela w czasie ferii zimowych.
Nauczyciel przedszkola i oddziału przedszkolnego ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni udzielanych zgodnie z planem. W przypadku zatrudnienia w niepełnym wymiarze zajęć urlop oblicza się proporcjonalnie do realizowanego wymiaru. Sprawdź, jak poprawnie dokonać takich obliczeń.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.