Sprawdź, czy psycholog i pedagog specjalny zatrudniony w przedszkolu w ramach godzin pensum może prowadzić zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, rewalidację oraz realizować godziny przeznaczone na wsparcie dla pracowników przedszkola.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Czy pedagog i psycholog zatrudniony w przedszkolu może prowadzić dziennik zajęć pedagoga szkolnego i psychologa MEN-I/10, czy bezpieczniejsze jest prowadzenie dziennika innych zajęć?
Od roku obowiązek zatrudnienia w przedszkolu psychologa jest jednym z trudniejszych zadań stojących przed dyrektorami. Słuszna idea zwiększenia dostępności specjalistów zderzyła się bowiem z rzeczywistością, w której brakuje kandydatów do podjęcia zatrudnienia w przedszkolu. Trzeba jednocześnie pamiętać, że przepisy dotyczące kwalifikacji psychologa w przedszkolu są wymagające – konieczne jest ukończenie pięciu lat studiów na kierunku psychologia. Wymagania tego nie można spełnić, kończąc studia podyplomowe lub tylko studia drugiego stopnia.
Organizując pracę przedszkola w okresie wakacyjnym zdarza się, że dyrektorzy planują prowadzenie zajęć wychowania przedszkolnego przez zatrudnionych w przedszkolu specjalistów. Warto pamiętać, że nie wszyscy posiadają kwalifikacje do prowadzenia zajęć, w ramach których realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego. W artykule analizujemy, czy możliwe jest prowadzenie zajęć przez psychologa w czasie dyżuru wakacyjnego w przedszkolu.
Przeczytaj również:
Od 1 września 2022 r. dyrektor szkoły i przedszkola będzie miał obowiązek zapewnić określoną liczbę etatów specjalistów. Dowiedz się, czy oznacza to zakaz przydzielania określonych zajęć specjalistycznych np. rewalidacyjnych, resocjalizacyjnych i terapeutycznych innym nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.
Dowiedz się czy w związku z nowelizacją ustawy – Karta Nauczyciela od 1 września 2022 roku w przedszkolu publicznym i niepublicznym musi być zatrudniony psycholog lub inny specjalista.
Z tego artykułu dowiesz się:
Zatrudnianie nauczycieli wspomagających, specjalistów oraz osób niebędących nauczycielami do prowadzenia zajęć może okazać się konieczne w trakcie roku szkolnego. Dyrektor musi wówczas uzyskać zgodę organu prowadzącego, który decyduje także o wymiarze czasu pracy nowo zatrudnianych osób.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.