Dzieci objęte obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego mogą realizować ten obowiązek w tzw. edukacji domowej. W takim przypadku dziecko nie uczęszcza do przedszkola i nie udziela się na nie dotacji. Należy również pamiętać, że dla dzieci realizującym obowiązek edukacyjny poza przedszkolem nie przeprowadza się egzaminu klasyfikacyjnego.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Dyrektor przedszkola, szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi oraz innej formy wychowania przedszkolnego może udzielić zgody lub odmówić udzielenia zgody na na realizację obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego poza przedszkolem, oddziałem przedszkolnym czy inną formą wychowania przedszkolnego. Pobierz wzór decyzji w sprawie edukacji domowej dziecka objętego obowiązkiem przedszkolnym.
Zgoda na realizacją obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego poza przedszkolem może zostać cofnięta. na wniosek rodziców lub w sytuacji, gdy zezwolenie zostało wydane z naruszeniem przepisów prawa. Pobierz wzór decyzji dyrektora w sprawie cofnięcia zezwolenia na realizację obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego poza przedszkolem.
Dyrektor przedszkola, na wniosek rodziców, może zezwolić na spełnianie przez dziecko obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego poza przedszkolem. Musi jednak pamiętać, że dzieci te nie są uwzględniane w ramach podstawy obliczania dotacji. Z których przepisów wynika to, że na ucznia przedszkola objętego nauczaniem domowym dotacja nie przysługuje? Jakie są tego konsekwencje? Czy przedszkole musi wspierać działania edukacyjne rodziców, którzy postanowili kształcić dziecko w domu?
Z tego artykułu dowiesz się, czy w przypadku edukacji domowej sześciolatka przedszkole ujmuje dziecko w SIO lub czy wykazuje to dziecko jako dziecko realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w ogólnej liczbie dzieci.
Sprawdź, czy w czasie trwania epidemii do wniosku o realizację obowiązku przedszkolnego w domu trzeba dołączyć opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Trwająca epidemia przyczyniła się do wzrostu liczby dzieci nauczanych w domu. Niestety, w przypadku przedszkoli przepisy nie przewidują tu żadnych rozwiązań, co nasuwa wątpliwości interpretacyjne. Dowiedz się, jakie wsparcie powinno zapewnić przedszkole rodzicom dziecka uczącego się w domu.
Gmina nie wypłaci przedszkolu dotacji na dziecko spełniające obowiązek przedszkolny w domu. Dziecko objęte taką edukacją nie uczęszcza do przedszkola, a zatem nie może być uznane za ucznia w rozumieniu przepisów regulujących wypłatę dotacji oświatowych.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.