Aktualny

Autorski program w przedszkolu procedura dopuszczenia, podstawa prawna

Katarzyna Lewandowska-Staroń

Autor: Katarzyna Lewandowska-Staroń

Data aktualizacji dokumentu: 7 sierpnia 2024
nauczycielka

Podstawowym dokumentem, który należy uwzględnić przy tworzeniu programu własnego (tzw. autorskiego) jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego i określone w niej sposoby realizacji celów wychowania oraz treści nauczania. Sprawdź, jaka jest procedura dopuszczenia programu autorskiego nauczyciela.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czym jest pogram wychowania przedszkolnego?
  • Kto odpowiada za dopuszczenie programu wychowania przedszkolnego do użytku?
  • Jaka jest procedura dopuszczenia do użytku autorskiego programu wychowania przedszkolnego?
  • Jakie warunki musi spełnić autorski program wychowania przedszkolnego?
  • Program własny nauczyciela – co powinien zawierać?

Katarzyna Lewandowska-Staroń

Autor: Katarzyna Lewandowska-Staroń

Pracownik nadzoru pedagogicznego, specjalista ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych, dostępności, trener oświaty i kompetencji miękkich, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, egzaminator z listy OKE Warszawa, trener wspomagania w rozwoju kompetencji kluczowych, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel języka polskiego, niemieckiego, historii, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog opiekuńczo – wychowawczy.
Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.