Aktualny

Którzy pracownicy administracji i obsługi szkoły i przedszkola mogą liczyć na podwyżki?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 16 lipca 2024
procenty

Wejście w życie rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych opóźnia się w czasie co oznacza, że lipcowe pensje pracowników samorządowych zatrudnionych w szkołach i przedszkolach będą naliczane według dotychczasowych stawek. Sprawdź, kiedy nowe stawki wynagrodzeń dla tej grupy zawodowej wejdą w życie oraz upewnij się czy obejmą one wszystkich pracowników administracji i obsługi jednostek oświatowych.

• Czy podwyżki wynagrodzeń obejmą wszystkich pracowników administracji i obsługi szkoły i przedszkola?
  • O ile wzrosną pensje na stanowiskach samorządowych w szkołach i przedszkolach?
  • W jaki sposób szkoły i przedszkola będą musiały zapewnić pracownikom co najmniej pensję minimalną?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.
Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.