Jeśli w przedszkolu zdarzy się wypadek, to pogotowie powinien wezwać ten pracownik, który powziął wiadomość o zdarzeniu. W przypadku wezwania pogotowia lekarz może zadecydować o przetransportowaniu dziecka do szpitala – kto wówczas sprawuje nad nim opiekę i co zrobić, gdy nie można skontaktować się z rodzicami?
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Gips założony na rękę na ogół nie stanowi przeszkody, by dziecko uczęszczało do przedszkola. Należy jednak zapewnić bezpieczeństwo w czasie zajęć organizowanych przez przedszkole zarówno temu dziecku, jak i pozostałym wychowankom. Dowiedz się, jakich informacji powinni udzielić rodzice, których dziecko złamało rękę lub nogę i sprawdź, jak nauczyciele zatrudnieni w placówce mogą zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort.
Wypadek dziecka, który zdarzył się na terenie przedszkola lub w trakcie zajęć odbywających się poza placówką, to zdarzenie, które wymaga zastosowania określonej przepisami procedury i sporządzenia kilku dokumentów. Za realizację tych obowiązków odpowiedzialny jest dyrektor, który nadzoruje prace zespołu powypadkowego. Sprawdź, jak sprawnie i zgodnie z prawem przeprowadzić procedurę powypadkową w przypadku złamania ręki przez przedszkolaka.
Każdy wypadek jaki zdarzy się na terenie przedszkola należy odnotować w rejestrze wypadków prowadzonym przez dyrektora placówki. Pobierz wzór rejestru.
Bezpieczeństwo dzieci w grupie przedszkolnej to temat, który naprawdę potrafi spędzić sen z powiek wychowawcy. Jak zadbać o kilkuletnie, ogromnie ruchliwe i ciekawe świata istoty tak, by nikomu nic się nie stało? Narzędzi mamy sporo – dorośli do pomocy w sali, edukacja na temat bezpieczeństwa na spacerze w przestrzeni miejskiej, zabezpieczone meble, kryjówki na nożyczki, kleje etc. Nie sposób jednak przewidzieć wszystkiego. Czasem los po prostu płata figle. Jak postępować, jeżeli w przedszkolu już zdarzy się wypadek? W każdym przedszkolu powinna obowiązywać procedura postępowania w razie wypadku. Warto upewnić się, że uwzględnia ona nie tylko kroki postępowania dotyczące ofiary, ale wskazuje również, jak zadbać o dzieci, które były świadkami wypadku w przedszkolu.
Podczas zabawy w przedszkolu, szczególnie teraz w okresie wakacji, gdy dzieci większość czasu spędzają na przedszkolnym placu zabaw, nierzadko dochodzi do różnego rodzaju urazów. Potknięcia, zadrapania i skaleczenia można powiedzieć, że są na porządku dziennym. Czasami dochodzi też do utarczków pomiędzy dziećmi, podczas których dochodzi do ugryzienia. Dowiedz się, czy taka sytuacja wymaga zachowania procedury powypadkowej i sporządzenia protokołu.
Z tego artykułu dowiesz się:
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.