Niejednokrotnie zdarza się, że już po zatrudnieniu nauczyciela w przedszkolu pojawia się potrzeba przeniesienia go do pracy z inną grupą wiekową. Jeżeli jest przeniesienie z grupy sześciolatków do młodszych dzieci, następuje zmiana pensum. A to pociąga za sobą dalsze konsekwencje. Zmiana wymiaru pensum oznacza bowiem zmianę stanowiska pracy. Sprawdź, czy nauczyciel musi otrzymać nową informację o warunkach zatrudnienia.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczyciela przedszkola w grupie mieszanej wiekowo powinien ustalić organ prowadzący w wymiarze nie wyższym niż 25 godzin tygodniowo. Sprawdź, czy dotyczy to także sytuacji, gdy np. do grupy pięciolatków zostanie przyjęty jeden sześciolatek.
Z tego artykułu dowiesz się:
Nauczyciele realizujący zajęcia w przedszkolu mogą być zatrudnieni na różnych stanowiskach, w tym stanowiskach wymagających ustalenia łączonego pensum. Dotyczy to również nauczyciela prowadzącego zajęcia w różnych grupach wiekowych, w tym z 6-latkami, oraz nauczyciela wspomagającego. Sprawdź, jak w praktyce ustalić wymiar pensum łączonego nauczyciela przedszkola.
Nauczyciel przedszkola, który w arkuszu organizacyjnym otrzymał godzinę zajęć rewalidacyjnych, nie powinien mieć ustalonego pensum łączonego. Rewalidację realizuje według obowiązującego go pensum, a przy zatrudnieniu w pełnym wymiarze zajęć – jako godziny ponadwymiarowe.
Zgodnie z dotychczasowymi przepisami w przedszkolach mogły funkcjonować tzw. oddziały łączone, do których uczęszczały dzieci w różnym wieku. Jakie zmiany przyniosła reforma systemu oświaty? Czy nowe rozporządzenie w sprawie w szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli nakłada na Ciebie nowe obowiązki? Jak ustalić pensum nauczyciela pracującego oddziale łączonym?
Organ prowadzący ustali w trybie uchwały pensum dla nauczycieli w grupach mieszanych w wysokości 25 godzin tygodniowo, jeżeli w oddziale jest więcej 5-latków, a w wymiarze 22 godzin, jeśli liczniejsze są 6-latki. Od pensum zależy wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe oraz doraźne zastępstwa.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.