Decyzja o skreśleniu agresywnego dziecka z listy uczniów przedszkola zawsze powinna być ostatecznością, nie jest jednak niezgodna z prawem. Jeżeli jednak dyrektor przedszkola decyduje się na taki krok, musi upewnić się, że wyczerpano już wszystkie działania, do podjęcia których zobowiązane było przedszkole. Sprawdź, jakie kroki trzeba podjąć i jakich formalności dopełnić przed wydaniem decyzji o skreśleniu agresywnego dziecka z listy uczniów przedszkola.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
W przypadku poważnych i uporczywych naruszeń zasad funkcjonowania przedszkola przez dziecko, dyrektor placówki ma prawo podjąć decyzję o skreśleniu dziecka z listy wychowanków. Proces ten wymaga jednak zachowania odpowiednich procedur oraz podstawy prawnej – zarówno w przedszkolach publicznych, jak i niepublicznych.
Planowana nowelizacja ustawy o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw przewiduje ważne zmiany dotyczące skreślania z listy dzieci pochodzących z Ukrainy. Sprawdź, jakie uprawnienia zyska dyrektor przedszkola, jeżeli przepisy wejdą w życie.
Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności mają prawo uczęszczania do przedszkoli ogólnodostępnych, nawet jeżeli poradnia jako zalecane wskazała przedszkole specjalne. Należy pamiętać, że dyrektor nie może odmówić przyjęcia dziecka, jeżeli dostało się do przedszkola, ale nie może również żądać przeniesienia go do przedszkola specjalnego.
Dowiedz się, czy na wniosek rady pedagogicznej komisja rekrutacyjna może nie wyrazić zgody na kontynuowanie wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny lub wnioskować o skreślenie agresywnego dziecka z listy podopiecznych ze względu na problemy z zachowaniem i zagrożenie, jakie stanowi dla pozostałych dzieci w grupie.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.