Nauczyciele chętnie wyświetlają dzieciom film ilustrujące zagadnienia uwzględnione w podstawie programowej. Popularnym rozwiązaniem jest sięganie po utwory udostępnione w Internecie – nie trzeba bowiem ponosić kosztów związanych z zakupem płyty lub innego nośnika. Pojawia się jednak wątpliwość – czy wyświetlanie filmów udostępnionych w Internecie jest legalne i czy faktycznie można dowolnie z nich korzystać?
Rezygnacja ze wskazania proporcji zagospodarowania czasu na realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego wywołała wątpliwości – przepisy nie precyzują bowiem, kiedy należy prowadzić zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dowiedz się, czy od 1 września nadal mogą odbywać się w trakcie 5 godzin bezpłatnych zajęć, czy powinny być organizowane po lub przed godzinami realizacji podstawy?
Zgodnie z treścią ustawy Prawo oświatowe placówki oświatowe mają obowiązek realizowania programu profilaktyczno-wychowawczego. J ak należy interpretować ten zapis? Sprawdź, czy wskutek reformy w przedszkolu trzeba opracować program profilaktyczno-wychowawczy oraz jakie są obowiązki nauczycieli odpowiedzialnych za realizację podstawy programowej.
Od 1 września 2017 r. nauczyciele będą realizować nową podstawę programową, która diametralnie różni się od poprzedniej. W związku z tym na dyrektorze spoczywa obowiązek opracowania nowych narzędzi monitorowania, adekwatnych do zmodyfikowanych założeń realizacji procesu wychowania przedszkolnego. Skorzystaj ze wskazówek i sprawdź, które wykorzystywane dotąd narzędzia musisz zaktualizować, a które opracować na nowo.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.