Nauczyciel przedszkola, który ma przydzielone godziny ponadwymiarowe z logopedii, złożył pisemną rezygnację ze stanowiska logopedy. Nauczyciel zgodnie z aktem mianowania jest zatrudniony na stanowisku – nauczyciel przedszkola. Godziny logopedii zostały mu przydzielone zgodnie z kwalifikacjami. Czy dyrektor może bez zgody nauczyciela przydzielić mu godziny ponadwymiarowe z logopedii nieprzekraczające połowy etatu? W przedszkolu nie ma innych nauczycieli posiadających kwalifikacje do prowadzenia zajęć logopedii.
Czy w sali do zajęć logopedycznych w przedszkolu publicznym obowiązkowo musi być umywalka? Jakie są wymagania sanepidu w tej kwestii?
Czy przedszkole niepubliczne musi zapewnić dostęp do logopedy oraz psychologa bezpłatnie, czy też może „przerzucić” koszty na rodzica, ujmując je w czesnym lub dodatkowej opłacie?
Obejrzyj webinarium na temat logopedycznych badań przesiewowych. Dowiesz się, czym są badania przesiewowe, jak je przeprowadzać i w jaki sposób pracować z dzieckiem, aby wychwycić dzieci z trudnościami w zakresie mowy czy komunikacji. Ekspertka przypomina również, jak logopeda powinien przygotować się do przeprowadzenia badań, a także – jak do takiego badania powinno być przygotowane dziecka. W czasie szkolenia zaprezentowano również przykładowe narzędzia stosowane w celu wczesnego wykrywania zaburzeń logopedycznych u dzieci.
Jakie zadania musi realizować logopeda? Gdzie szukać wskazówek dotyczących obowiązków tej grupy specjalistów? Obejrzyj szkolenie i dowiedz się, jak logopeda może organizować swoją pracę, aby prawidłowo wywiązywać się z powierzonych zadań.
Sprawdź, czy logopeda zatrudniany w przedszkolu niepublicznym do prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju musi mieć umowę o pracę, czy też może to być umowa cywilnoprawna zawarta na dowolną liczbę godzin (więcej niż 4 godziny tygodniowo).
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Indywidualne zajęcia z logopedą mogą odbywać się wyłącznie po godzinach przeznaczonych na realizację podstawy programowej. Jeśli jest ona realizowana w godzinach od 8 do 13, zajęcia specjalistyczne i rewalidacyjne – w tym m.in. terapia logopedyczna, powinny być realizowane wczesnym rankiem lub po południu.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.