Dyrektor przedszkola nie ma prawa ograniczać czasu przebywania dziecka w przedszkolu tylko do minimalnego czasu gwarantowanego bezpłatnego wychowania przedszkolnego. Nawet wtedy, kiedy jest agresywne i sprawia poważne problemy wychowawcze. To rodzice decydują, kiedy odbiorą dziecko z placówki. Przedszkolak, który wykazuje zachowania agresywne powinien zostać objęte pomocą psychologiczno-pedagogiczną.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
W wielu przedszkolach, po zakończeniu zajęć z zakresu podstawy programowej, organizowane są zajęcia opiekuńcze – zwykle w grupach łączonych. W takiej sytuacji również obowiązują przepisy dotyczące maksymalnej liczebności grupy. Sprawdź, czy dyrektor przedszkola może żądać od niepracujących rodziców, aby odbierali dzieci wcześniej, tak aby nie dochodziło do konieczności angażowania dodatkowej kadry.
Przedszkole ma obowiązek organizowania i realizowania zajęć rewalidacyjnych dla dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Duże wątpliwości budzi jednak to, w której części dnia należy je prowadzić. Czy zajęcia rewalidacyjne można zaplanować w czasie realizacji podstawy programowej?
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Większość przedszkoli prosi rodziców o złożenie deklaracji dotyczącej deklarowanego czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Trzeba jednak pamiętać, że deklaracja ta nie zobowiązuje do odebrania dziecka o konkretnej godzinie, a to może wpłynąć na wysokość opłaty. Sprawdź rodzice płacą zgodnie z deklaracją czy zgodnie z rzeczywistym czasem pobytu dziecka w przedszkolu?
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.