Płacz i emocje – poznajemy i wyrażamy nasze uczucia. Scenariusz zajęć dla dzieci w wieku 5-6 lat

Data aktualizacji dokumentu: 29 maja 2023

Każde dziecko powinno wiedzieć, że płacz jest naturalnym sposobem wyrażania emocji. Dzięki temu dzieci będą bardziej skłonne zaakceptować swoje własne uczucia i nie będą się ich wstydzić. Ważne jest, aby dzieci w przedszkolu miały możliwość zrozumienia, że każdy ma prawo do swoich emocji i że nie ma nic złego w wyrażaniu ich. Zachęcanie do otwartej rozmowy na temat emocji i normalizowanie płaczu jako naturalnej reakcji pomaga w budowaniu zdrowej samoświadomości i rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z emocjami w przyszłości.