Aktualny

Autor: Marzenna Czarnocka

Data aktualizacji dokumentu: 27 września 2024
  Dokumentacja nauczyciela wspomagającego w przedszkolu

Nauczyciel współorganizujący kształcenie dziecka z orzeczeniem jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji swojej pracy. Nie oznacza to jednak, że ma obowiązek prowadzenia odrębnego dziennika nauczyciela wspomagającego. Dowiedz się, jaką dokumentację powinien prowadzić nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne dla dziecka z zespołem Aspergera?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy nauczyciel wspomagający musi prowadzić odrębny dziennik swojej pracy?
  • Jakie obowiązki dokumentacyjne spoczywają na nauczycielu współorganizującym kształcenie dziecka z zespołem Aspergera?
  • Kiedy nauczyciel wspomagający ma obowiązek dokumentować swoje działania?
  • Jakie zadania i obowiązki ma nauczyciel wspomagający w przedszkolu?
  • Jakie zajęcia prowadzone przez nauczyciela wspomagającego wymagają dodatkowej dokumentacji?
  • Jakie inne dokumenty może sporządzać nauczyciel wspomagający w przedszkolu, zgodnie z ustaleniami z dyrektorem?
  • Czy nauczyciele w przedszkolach niepublicznych mają takie same obowiązki dokumentacyjne jak w przedszkolach publicznych?
  • Jakie przepisy prawne regulują dokumentację prowadzoną przez nauczycieli wspomagających w przedszkolach?

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.
Wydanie 134 Wrzesień/Październik 2024 r.
Dodano: 24.09.2024

Wydanie 134 Wrzesień/Październik 2024 r.