Okres ruchu kadrowego w przedszkolu to jeden z najtrudniejszych momentów w roku. Często konieczne są bowiem zwolnienia lub zmiany w warunkach zatrudnienia nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Formalności związanych z rozwiązaniem umowy jest dużo i łatwo niektóre przeoczyć. Błąd może być kosztowny. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, żeby nie spotkać się ze zwolnionym pracownikiem w sądzie pracy.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Nowe zasady awansu zawodowego przewidują, że co do zasady awans na stopień nauczyciela mianowanego jest obowiązkowy. Przepisy wskazują bowiem, że nauczyciel, który nie uzyska tego stopnia awansu zawodowego, straci pracę. Co jednak ważne – obligatoryjne rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem nie dotyczy przedszkoli niepublicznych, a jedynie tych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.
Podstawą rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze zajęć jest art. 27 ust. 1 KN. Taki tryb wypowiedzenie uprawnia do odprawy tylko w dwóch przypadkach.
Niejednokrotnie, z powodu konfliktu z dyrektorem lub innym pracownikiem, trudności w pracy a może spraw osobistych, nauczyciel przedszkola żąda natychmiastowego rozwiązania z nim stosunku pracy. Sprawdź, czy jesteś związany tym żądaniem i jak na nie zareagować.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.