Od lat w debacie publicznej powraca temat organizowania zajęć z religii w czasie zajęć edukacyjnych w przedszkolu. Zalecane jest bowiem, aby katecheta prowadził religię przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zajęć realizujących podstawę programową. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Sprawdź, jak organizować te zajęcia i dowiedz się czy religia w przedszkolu, w tym również w zerówce może być realizowana w środku dnia. Dowiedz się, jak zorganizować zajęcia z religii dla grupy nie mniejszej niż siedmioro dzieci, jeżeli przedszkole lub oddział przedszkolny pracuje tylko pięć godzin dziennie.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
W tym artykule przypominamy, ile powinny trwać zajęcia z religii i zajęcia rewalidacyjne w roku szkolnym 2021/2022 w zależności od wieku dzieci uczęszczających do grupy przedszkolnej.
Publiczne przedszkola organizują naukę religii na życzenie rodziców. Nauka religii powinna być bezpłatna, jednocześnie – powinna odbywać się poza czasem przeznaczonym na realizację podstawy programowej. Co w sytuacji, gdy gmina gwarantuje tylko pięć godzin bezpłatnego nauczania i religia odbywa się poza tym czasem?
Od 1 września 2017 r. zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Opracowaliśmy 6 zasad organizowania zajęć religii zgodnie z nowymi przepisami prawa oświatowego.
Nauczyciel religii prowadzi 60-minutowe zajęcia dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcze z dziećmi, w czasie których odpowiednio 30 lub 15 minut zajmuje nauka religii.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.