Odmowa uczestnictwa rodziców w spotkaniach zespołu opracowującego IPET jest sprzeczna z przepisami prawa. Dyrektor ma obowiązek powiadomić rodziców o terminie każdego spotkania zespołu, informując ich o możliwości udziału.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Okresowej wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dokonuje się nie rzadziej niż dwa razy w roku. Co ważne – rodzice dziecka mają prawo uczestniczyć w spotkaniach zespołu, w tym w opracowaniu i modyfikacji IPETu oraz dokonywaniu wielospecjalistycznych ocen poziomu funkcjonowania. Dlatego też dyrektor przedszkola obowiązkowo zawiadamia pisemnie, w sposób przyjęty w danym przedszkolu rodziców dziecka o terminie każdego spotkania zespołu i możliwości uczestniczenia w tym spotkaniu. Pobierz wzór pisma zawiadamiającego rodziców o terminie spotkania zespołu w związku z dokonaniem wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania dziecka.
Przeczytaj również:
Dążąc do ograniczenia ilości dokumentów gromadzonych w postaci papierowej, wielu dyrektorów rozważa prowadzenie w formie elektronicznej dokumentacji związanej z kształceniem specjalnym. Sprawdź, czy IPET i WOPFU mogą mieć jedynie postać elektroniczną?
Wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania dziecka należy dokonać każdorazowo po złożeniu w przedszkolu orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, w takim czasie, by możliwe było dotrzymanie określonego w przepisach terminu opracowania indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego. Okresowej oceny dokonuje się zwykle po pierwszym półroczu pracy z dzieckiem. Sprawdź, jak przeprowadzić wopfu w przedszkolu.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.