Dzieci przyjmuje się odpowiednio do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego (art. 130 ust. 1 UPO). Z kolei o przyjęciu dziecka do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej i publicznej innej formy wychowania przedszkolnego w trakcie roku przedszkolnego decyduje odpowiednio dyrektor przedszkola, a w przypadku publicznej innej formy wychowania przedszkolnego prowadzonej przez osobę prawną inną niż jednostka samorządu terytorialnego lub osobę fizyczną także osoba kierująca tą inną formą wychowania przedszkolnego, z wyjątkiem przypadków przyjęcia dzieci zamieszkałych w obwodzie publicznej szkoły podstawowej, które są przyjmowane z urzędu (art. 130 ust. 2 UPO).By wziąć udział w rekrutacji konieczne jest złożenie wniosku przez rodziców lub opiekunów prawnych dziecka. Pobierz przykładowy wzór takiego wniosku.
Wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, publicznej innej formy wychowania przedszkolnego, publicznej szkoły, publicznej placówki, na zajęcia w publicznej placówce oświatowo-wychowawczej, na kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych lub kwalifikacyjny kurs zawodowy, składa się do dyrektora wybranego publicznego przedszkola a w przypadku wyboru oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego – odpowiednio do dyrektora publicznego przedszkola lub publicznej szkoły podstawowej. Wniosek o przyjęcie do przedszkola powinien zawierać dane wskazane w art. 150 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe.
Zdarza się, że po upływie terminu na składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola rodzice dostarczają dodatkowe dokumenty potwierdzające spełnienie punktowanych kryteriów. Co w takiej sytuacji powinna zrobić komisja rekrutacyjna? Czy o przyjęciu dodatkowych dokumentów może decydować dyrektor przedszkola?
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.