Rozwiązywanie umów zawartych z nauczycielami przedszkoli na czas określony opiera się o przepisy Kodeksu pracy. Ustawa ta wyznacza terminy zakończenia stosunku pracy zawartego na czas określony w zależności od okresu wypowiedzenia. Sprawdź, czy to oznacza, że w praktyce umowa może trwać dłużej niż tego chcą strony stosunku pracy i kiedy należy złożyć wypowiedzenie, by nie wydłużyć okresu obowiązywania umowy ponad zgodny zamiar stron.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Umowa na czas określony zawarta w celu uzyskania stopnia awansu nauczyciela kontraktowego nie przekształca się automatycznie w umowę na czas nieokreślony. Jedynie w przypadku nauczyciela, który uzyska stopień nauczyciela mianowanego, a dodatkowo spełnione są przesłanki z art. 10 ust. 5 KN, dochodzi do przekształcenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony w zatrudnienie na podstawie mianowania.
Umowa na czas określony zawierana zgodnie z organizacją nauczania będzie mogła trwać maksymalnie 36 miesięcy, po tym okresie zaś ulegnie przekształceniu w stosunek pracy na czas nieokreślony. Takie rozwiązanie przewiduje najnowszy projekt nowelizacji Karty Nauczyciela, który trafił do konsultacji i uzgodnień. Poza limitem będą jednak 3 rodzaje umów terminowych.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.