Nauczyciel nie może wycofać z akt osobowych ważnego i aktualnego orzeczenia lekarskiego o stopniu niepełnosprawności w celu odstąpienia od obniżenia czasu pracy. Jeżeli nie chce korzystać z tego uprawnienia, powinien wystąpić z wnioskiem o skierowanie go do lekarza medycyny pracy w celu ustalenia, czy zasadne jest stosowanie do niego obniżonej normy czasu pracy.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Doręczenie przez nauczyciela lub innego pracownika przedszkola orzeczenia o niepełnosprawności wskazującego na chorobę psychiczną nie musi oznaczać konieczności rozwiązania stosunku pracy. Dyrektor przedszkola powinien jednak upewnić się, że pracownik jest zdolny do pracy. Dowiedz się, jakie kroki należy podjąć w takiej sytuacji.
Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Skrócenie dnia pracy bezpośrednio wpływa na sposób obliczenia przysługującego mu wymiaru urlopu. Sprawdź, z ilu dni oraz godzin urlopu wypoczynkowego może skorzystać niepełnosprawny pracownik przedszkola.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.