Przedszkole, na życzenie rodziców musi organizować naukę języka mniejszości lub języka regionalnego. Przepisy wskazują wymiar godzin zajęć w przedszkolu – na nowy rok szkolny nie są przewidziane zmiany. Sprawdź, ile godzin nauki języka mniejszości lub języka regionalnego należy zaplanować w przedszkolu na rok szkolny 2024/2025.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Organizowanie zajęć umożliwiających dziecku poznawanie kultury i języka mniejszości narodowej lub etnicznej lub języka regionalnego jest jednym z zadań przedszkola. Jeżeli rodzice złożą wniosek o objęcie dziecka nauką takiego języka – dyrektor przedszkola nie odmówić. Sprawdź, jakie obowiązują terminy na złożenie wniosku o objęcie dziecka nauką języka mniejszości lub języka regionalnego.
Rodzice dziecka mogą złożyć oświadczenie o rezygnacji z nauki języka mniejszości i nauki języka regionalnego. Oświadczenie składa się dyrektorowi odpowiednio przedszkola lub szkoły, nie później niż do dnia 29 września roku szkolnego, którego dotyczy rezygnacja. Złożenie oświadczenia jest równoznaczne z zaprzestaniem udziału dziecka w nauce języka mniejszości i nauce języka regionalnego. Oświadczenie składa się w postaci papierowej.
Przeczytaj również:
Naukę języka mniejszości lub języka regionalnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej organizuje odpowiednio dyrektor przedszkola lub szkoły, na wniosek złożony przez rodziców dziecka. Wniosek składa się w postaci papierowej w terminie do dnia 20 września.
Naukę języka mniejszości lub języka regionalnego organizuje się na wniosek rodziców. Jej celem jest umożliwienie wychowankom poznawania i kultywowania tradycji narodowych i poczucia odrębności kulturowej. Poznaj obowiązujące regulacje prawne i sprawdź, jakich obowiązków musisz dopełnić, aby od 1 września 2017 r. w przedszkolu mogła odbywać się nauka języka mniejszości lub języka regionalnego.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.