Dzieci uczęszczające do przedszkoli niepublicznych mogą uczestniczyć w wielu zajęciach dodatkowych, których treści wykraczają poza podstawę programową wychowania przedszkolnego. Czy dla takich zajęć także należy prowadzić odpowiednią dokumentację? Czy wystarczą dodatkowe dzienniki lub odrębne karty z logopedii, angielskiego, tańca, gimnastyki korekcyjnej, rytmiki? Jak długo przechowywać takie dokumenty?
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Nauczyciel wspomagający prowadzi odrębny dziennik, jeżeli prowadzi zajęcia rewalidacyjne lub inne zajęcia określone w indywidualnym programie edukacyjno-terapeutycznym. Dowiedz się, czy przepisy nakładają obowiązek prowadzenia odrębnego dziennika w odniesieniu do zajęć prowadzonych wspólnie z innym nauczycielem.
Dziennik zajęć przedszkola powinien przekonywać, że podstawa programowa jest realizowana, jednak przepisy nie wskazują, jak formułować tematy, aby nie pozostawiało to wątpliwości. Jak od 1 września 2017 r. powinien wyglądać wpis tematu dziennego i tematów w dzienniku przedszkola i co powinien zawierać?
W wielu przedszkolach przyjęto zasadę, że dokumenty dotyczące dziecka są podpisywane przez obydwoje rodziców. Dotyczy to nie tylko umowy, ale także zgody na udział w wycieczce czy upoważnienie od odbioru z placówki. Czy taki wymóg ma jest uzasadniony? Sprawdź, kiedy musisz mieć pewność, że decyzja dotycząca dziecka wspólna.
Przed rozpoczęciem rozmowy kwalifikacyjnej z nauczycielem ubiegającym się o stopień nauczyciela kontraktowego dyrektor przedszkola powinien zadbać o przygotowanie druków usprawniających pracę komisji oraz zaplanować przebieg posiedzenia i dążyć do tego, aby odbywało się zgodnie ze scenariuszem.
Kontrolę dokumentacji prowadzonej w ramach kontroli zarządczej należy przeprowadzić na terenie kontrolowanej placówki. Żądanie od dyrektora przedszkola dostarczenia dokumentacji poza siedzibę przedszkola jest niezgodne z przepisami.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.