Po dostarczeniu do przedszkola orzeczenia o potrzebie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, wielu dyrektorów zastanawia się, czy konieczne jest wydanie formalnego zarządzenia w sprawie organizacji nauki dziecka. Przepisy nie nakładają takiego obowiązku. Organizacja nauki w tej formie opiera się na decyzji administracyjnej, jaką jest orzeczenie wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Zamiast tworzenia dodatkowych formalności, dyrektorzy zobowiązani są do podjęcia odpowiednich działań organizacyjnych, które zapewnią realizację zaleceń zawartych w orzeczeniu.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Dyrektor przedszkola jest upoważniony do wydawania zarządzeń, z którymi zapoznaje nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Sprawdź, czy każdy nauczyciel powinien złożyć pisemne oświadczenie o zapoznaniu się z zarządzeniem. Dowiedz się, czy nauczyciele muszą podpisywać zarządzenia dyrektora przedszkola.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Dyrektor przedszkola w ramach zarządzania placówką wydaje zarówno decyzje administracyjne o bardziej sformalizowanych wymaganiach, jak i decyzje kierownicze w tzw. bieżących sprawach związanych z kierowaniem placówką. Drugą po decyzji formą działania dyrektora w ramach kompetencji są zarządzenia. Sprawdź, w jakich sprawach musisz wydać decyzję administracyjną, kierowniczą lub zarządzenie. Skorzystaj także z gotowych podstaw prawnych dla tych aktów.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.