Od 1 września 2023 r. obowiązują nowe przepisy ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe dotyczące wychowania fizycznego. Wśród nowych regulacji znalazło się zobowiązanie rodziców uczniów do przekazywania danych dotyczących wagi i wzrostu dzieci. Przypominamy – przepisy te nie dotyczą dzieci korzystających z w wychowania przedszkolnego. Przedszkola nie gromadzą danych o wadze i wzroście dzieci.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Kingą Misiarczyk – nauczycielką i instruktorką zajęć muzyczno-ruchowych.
W trakcie rozmowy ekspertka udziela odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
Zabawy ruchowe są jednym z najważniejszych elementów w życiu małych przedszkolaków. To nie tylko forma rozrywki, ale przede wszystkim kluczowy element prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego dzieci. Z tego też powodu zostały uwzględnione w programie wychowania przedszkolnego. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się znaczeniu zabaw ruchowych w przedszkolu oraz wyjaśnimy, dlaczego trzeba wprowadzać je do codziennej rutyny maluchów.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.
Podstawa programowa wychowania przedszkolnego przewidują konieczność organizowania dla dzieci zajęć ruchowych. Żadne przepisy nie wskazują jednak czasu trwania zajęć ruchowych w przedszkolu. Sprawdź, jak ustalić czas trwania zajęć ruchowych w przedszkolu i punkcie przedszkolnym.
Artykuł omawia kwestię ustalania czasu trwania zajęć ruchowych w przedszkolu na podstawie przepisów i wytycznych dotyczących programu wychowania przedszkolnego.
Ruch wydaje się być podstawą zdrowego dzieciństwa. Zapewnia zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne. Pozwala na kształtowanie szeregu umiejętności daleko wychodzących poza zakres motoryki dużej i małej. W ruchu przedszkolak poznaje świat. Zaspokaja swoją ciekawość, zapewnia sobie optymalny poziom stymulacji. Skakanie, bieganie, huśtanie się i taniec są w okresie przedszkolnym równie ważne jak nauka cyferek. Jak zadbać o prawidłowy rozwój ruchowy małego człowieka, organizując zajęcia w przedszkolu?
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.