To, czy dyrektor publicznego przedszkola i innej publicznej formy wychowania przedszkolnego będzie mógł wynająć pomieszczenia przedszkola na cele komercyjne np. na zajęcia dodatkowe zależy od zakresu jego uprawnienia do władania nieruchomością przedszkolną. Sprawdź, kiedy i na jakich warunkach dyrektor przedszkola może dysponować pomieszczeniami placówki.
Z tego artykułu dowiesz się:
Wielu rodziców uważa, że zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz w ramach kształcenia specjalnego nie są wystarczające dla ich dzieci. Ponadto konsultacji i zajęć ze specjalistą oczekują również rodzice dzieci bez orzeczeń i opinii z poradni. Zwracają się oni do dyrektora z wnioskiem o zapewnienie dodatkowych zajęć, za które gotowi są samodzielnie zapłacić. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji może być nie tyle organizowanie dodatkowych zajęć, ile wynajmowanie udostępnianie specjalistom pomieszczeń i gabinetów. Sprawdź szczegóły i dowiedz się, na jakiej podstawie możliwe jest udostępnianie pomieszczeń przedszkola niepublicznego specjalistom.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Dyrektor publicznego przedszkola, który włada nieruchomością placówki w ramach trwałego zarządu, może wynająć część pomieszczeń przedszkolnych podmiotom zewnętrznym. Musi jednak mieć do tego stosowne pełnomocnictwo. Może również zawrzeć umowę użyczenia, ale nie darowizny. Sprawdź, jak w praktyce dyrektor może zarządzać nieruchomością przedszkola.
Jakie są uprawienia dyrektora przedszkola jako władającego nieruchomością
Jakie umowy może zawrzeć dyrektor
W jaki sposób ustalić wysokość czynszu
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.