Zastanawiasz się, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby w przedszkolu powstało stanowisko wicedyrektora? A może chcesz wiedzieć, jak przebiega proces obsady tej funkcji i czy po zakończeniu kadencji wicedyrektora możliwe jest jej przedłużenie? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości! Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie procedury należy przeprowadzić, aby skutecznie powołać wicedyrektora oraz jakie zasady rządzą przedłużeniem powierzenia tej funkcji. Znajdziesz tu również praktyczne informacje na temat uzyskiwania opinii i zmiany statutu przedszkola w związku z powołaniem nowego wicedyrektora.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Pobierz:
Jeżeli w przedszkolu stanowisko wicedyrektora lub inne stanowiska kierownicze, powierzenia tych stanowisk i odwołania z nich dokonuje dyrektor przedszkola po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego, rady przedszkola oraz rady pedagogicznej. Pobierz wzory pism w sprawie zasięgnięcia opinii w przedmiocie powołania kandydata na stanowisko wicedyrektora przedszkola.
Przeczytaj również:
Oceny pracy dyrektora przedszkola dokonuje się na odrębnych zasadach. W przepisach nie ma jednak mowy o tym, jak ocenia się pracę wicedyrektora. Sprawdź, na jakich zasadach dokonuje się oceny pracy wicedyrektora w przedszkolu – czy tak samo, jak nauczyciela, czy raczej ocenę ustala organ prowadzący i organ sprawujący nadzór pedagogiczny?
Nieobecność dyrektora przedszkola oznacza konieczność wskazania osoby, która będzie go zastępowała. Warto pamiętać, że nieobecność może mieć charakter krótkotrwały, np. wynikać z choroby sezonowej, ale również długotrwały, np. w związku z korzystaniem z urlopu macierzyńskiego. Sprawdź, kto zastępuje dyrektora przedszkola, jeżeli nie powołano wicedyrektora.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.