Zastanawiasz się, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby w przedszkolu powstało stanowisko wicedyrektora? A może chcesz wiedzieć, jak przebiega proces obsady tej funkcji i czy po zakończeniu kadencji wicedyrektora możliwe jest jej przedłużenie? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości! Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie procedury należy przeprowadzić, aby skutecznie powołać wicedyrektora oraz jakie zasady rządzą przedłużeniem powierzenia tej funkcji. Znajdziesz tu również praktyczne informacje na temat uzyskiwania opinii i zmiany statutu przedszkola w związku z powołaniem nowego wicedyrektora.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Pobierz:
Przepisy Prawa oświatowego nie przewidują możliwości przedłużenia powierzenia stanowiska wicedyrektora. Dowiedz się zatem, jak postąpić by stanowisko wicedyrektora przedszkola ponownie zajmowała ta sama osoba.
Od 1 września 2019 r. osoba startująca w konkursie na dyrektora i ubiegająca się o inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, np. wicedyrektora, będzie musiała posiadać co najmniej bardzo dobrą ocenę pracy, a nie jak dotychczas pozytywną ocenę dorobku zawodowego. Dyrektorzy z pozytywną oceną dorobku będą mogli pełnić swoją funkcję do końca kadencji, a wicedyrektorzy i osoby zajmujące inne stanowiska kierownicze – w zależności od okresu powierzenia – do końca kadencji lub maksymalnie przez 5 lat od wejścia w życie nowych przepisów.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.