Zgodnie z przepisami prawa oświatowego, nauczyciele mają prawo do świadczenia urlopowego, które wypłacane jest do końca sierpnia każdego roku, i to w wysokości określonej przez odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS). Odpis ten obliczany jest proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy oraz okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym, a także do niepełnych miesięcy zatrudnienia. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jak obliczyć wysokość świadczenia urlopowego nauczyciela, zwłaszcza w sytuacji, kiedy w trakcie roku szkolnego zmienia się wysokość odpisu na ZFŚS.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Pytanie: Czy pracownik na rencie z tytułu niezdolności do pracy ma prawo do świadczenia urlopowego?
Urlop wychowawczy nauczyciela to okres, w którym nie otrzymuje on wynagrodzenia. Jest to bowiem odmiana urlopu bezpłatnego. Nie oznacza to jednak, że w czasie jest on pozbawiony prawa do korzystania z wszelkich świadczeń. W okresie poprzedzającym wakacje pada najwięcej pytań o prawo do korzystania ze świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz świadczenia urlopowego. Sprawdź, co przysługuje nauczycielowi na urlopie bezpłatnym.
Nie zostawiaj wyliczeń na ostatnią chwilę – sprawdź już teraz wysokość świadczenia urlopowego dla nauczycieli przedszkoli, które musisz wypłacić ze środków ZFŚS do 31 sierpnia.
Świadczenie urlopowe przysługuje nauczycielom w wysokości proporcjonalnej do obowiązującego nauczyciela w danym roku szkolnym wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.