Wielodzietność rodziny jest jednym z ważnych kryteriów branych pod uwagę przy rekrutacji do publicznych przedszkoli. Często spełnienie tego kryterium jest deklarowane przez rodziców, którzy wprawdzie wychowują wspólnie trójkę lub więcej dzieci, lecz nie są małżeństwem. Czy w takim przypadku należy przyznać punkty?
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Prawo oświatowe jako jedno z kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola wymienia m.in. samotne wychowanie kandydata w rodzinie. O ile wątpliwości nie budzi sytuacja, gdy rodzic nie zawarł związku małżeńskiego, pozostaje w separacji lub jest po rozwodzie, o tyle pojawia się pytanie - czy osoba, która zawarła nowy związek małżeński jest nadal samotnym rodzicem?
Jednym z kryteriów branych pod uwagę w czasie rekrutacji do przedszkola jest samotne wychowanie dziecka. Należy pamiętać, że pojęcie to ma swoją definicję legalną określoną w ustawie z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe. W praktyce oznaczać to będzie, że nie każde dziecko w rzeczywistości wychowywane przez jednego rodzica otrzyma punkty z tytułu samotnego wychowania. Sprawdź, kiedy kandydat jest traktowany jak dziecko wychowywane przez oboje rodziców.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.