Przedszkole musi posiadać regulaminy wskazane w aktach normatywnych. Oprócz tego w placówkach obowiązują regulaminy, których tworzenie nie jest obowiązkowe, ale pozytywnie wpływa na organizację pracy przedszkola. Warto pamiętać, że nadmierna liczba regulaminów zamiast pomóc, utrudni działanie. W artykule wskazujemy, które regulaminy są obligatoryjne i dyrektor ma obowiązek zadbać o ich przygotowanie oraz aktualizowanie, a które mają charakter fakultatywny, ale warto je opracować. Zwracamy także uwagę na to, z opracowania których należy zrezygnować.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Od 1 września 2018 r. w każdym przedszkolu musi obowiązywać wewnętrzny regulamin oceny pracy nauczycieli określający wskaźniki oceny pracy. Wskaźniki te mają być dopasowane do kryteriów oceny ustalonych w rozporządzeniu MEN w taki sposób, aby uwzględniały specyfikę przedszkola. Sprawdź, jak opracować regulamin i w jaki sposób wprowadzić go w przedszkolu.
Zgodnie z przepisami przejściowymi do ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, oceny pracy nauczycieli po raz pierwszy na nowych zasadach należy dokonać:
1 września 2018 r. wejdzie w życie nowe rozporządzenie w sprawie oceny pracy nauczycieli oraz nowelizacja Karty Nauczyciela w tym zakresie. Dyrektorzy będą mieli obowiązek stworzenia wewnątrzszkolnych regulaminów określających wskaźniki oceny pracy. Resort edukacji deklaruje opublikowanie przykładowych rozwiązań.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.