W czasie zawieszenia zajęć w przedszkolach, dyrektor placówki ustala zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia.
Uchwały rady pedagogicznej dotyczące szczegółowego ramowego rozkładu dnia dla każdej grupy w przedszkolu powinny być podejmowane corocznie.
W ustalonym przez organ prowadzący czasie bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu należy zapewnić dzieciom nie tylko udział w zajęciach wynikających z podstawy programowej. ale również umożliwić im korzystanie ze zorganizowanej dla nich pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Przepisy nie zawierają rozstrzygnięć dotyczących czasu realizacji zajęć przygotowujących do posługiwania się językiem obcym nowożytnym, zajęć realizowanych w ramach udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej czy zajęć rewalidacyjnych. Nie ma również przepisu, który regulowałby szczegółowo czas realizacji podstawy programowej. Oznacza to, że zajęcia te powinny być realizowane w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, zapewnianym w wymiarze nie mniejszym niż 5 godzin dziennie – patrz przykład.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.