Powszechnie obowiązujące przepisy prawa pracy nie określają terminu, w jakim powinien być sporządzony plan urlopów. Ze względu jednak na to, że nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni przedszkola mogą korzystać z urlopu już od 1 stycznia, ustalenie planu urlopów powinno nastąpić przed tą datą. Plan urlopów należy podać do wiadomości wszystkich nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Można dokonać tego w dowolny sposób, jaki jest przyjęty w danej placówce do udostępniania ważnych informacji, np. wydając stosowne zarządzenie wewnętrzne dyrektora przedszkola lub wywieszają plan urlopów na tablicy ogłoszeń w pokoju nauczycieli. Należy jedynie zapewnić, aby każdy mógł się zapoznać z planem urlopów.
W placówkach nieferyjnych urlopy wypoczynkowe udzielane są zgodnie z planem sporządzanym na dany rok kalendarzowy i udzielane na podstawie wniosków pracowników. Końcówka roku to najlepszy czas, by zebrać preferencje urlopowe od podwładnych i przygotować plan urlopów na 2025 rok. Dowiedz się przy tym, dlaczego nie warto planować urlopu w placówkach nieferyjnych na ostatni kwartał roku.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Plan urlopów w przedszkolu to dokument, na podstawie którego planuje się wypoczynek nauczycieli, kadry kierowniczej oraz pozostałych pracowników przedszkola. Zwykle sporządza się go z góry na cały rok kalendarzowy, ale czy to oznacza, że zaplanowanego w tym harmonogramie terminu urlopu nie można zmienić? Sprawdź to i dowiedz się, jak przygotować i wprowadzić plan urlopów w przedszkolu.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.