W wielu przedszkolach, po zakończeniu zajęć z zakresu podstawy programowej, organizowane są zajęcia opiekuńcze – zwykle w grupach łączonych. W takiej sytuacji również obowiązują przepisy dotyczące maksymalnej liczebności grupy. Sprawdź, czy dyrektor przedszkola może żądać od niepracujących rodziców, aby odbierali dzieci wcześniej, tak aby nie dochodziło do konieczności angażowania dodatkowej kadry.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Szczegółowe zasady przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola powinien regulować statut przedszkola. Coraz częściej w statutach pojawia się zapis zobowiązujący nauczyciela do zweryfikowania tożsamości osoby odbierającej dziecko. Czy legitymowanie osób odbierających dziecko z przedszkola jest zgodne z prawem? Sprawdź, czy rodzic lub inna osoba odbierająca dziecko powinna okazać nauczycielowi dowód osobisty.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Zapraszam do zapoznania się z procedurami, które warto mieć i stosować w każdym przedszkolu!
Dziecko, które nie ukończyło 7 lat nie może samodzielnie poruszać się po drodze publicznej. Tym samym, nie jest możliwe, dziecko, aby samodzielnie wracało z przedszkola do domu. Wątpliwości pojawiają się w odniesieniu do dzieci, którym dyrektor szkoły odroczył rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego. Czy siedmiolatek z odroczeniem może samodzielnie wracać z przedszkola do domu?
Rozstanie i rozwód rodziców dziecka często pociąga za sobą konflikt, w który mimowolnie włączane jest przedszkole. Jedną z częstych sytuacji jest brak zgody jednego rodzica na odbieranie dziecka przez osoby upoważnione przez drugiego. Co w takiej sytuacji powinien zrobić dyrektor przedszkola? Czy każde z rodziców może upoważnić inne osoby do odbierania dziecka po zajęciach?
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.