Do Twojego przedszkola uczęszczają dzieci z Ukrainy? Dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo rozliczać dotację na dzieci z przedszkola niepublicznego ze środków Funduszu Pomocy. Dowiedz się również, czy przedszkole niepubliczne jest zobligowane do rozliczenia się ze środków z Funduszu Pomocy?
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Jak rozliczyć środki z Funduszu Pomocy
Które zadania mogą być finansowane z dotacji
Pytania i odpowiedzi udzielone przez Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki
Kluczowym aktem prawnym regulującym zasady pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa jest tzw. specustawa ukraińska. Wydawać by się więc mogło, że to czego nie regulują dotychczas obowiązujące ustawy i rozporządzenia, powinno zostać doprecyzowane w specustawie. Niestety wiele zagadnień jest w niej niedoregulowanych lub nieuregulowanych w ogóle. Tak jest chociażby z możliwością zwolnienia z opłat za przedszkola. Dowiedz się, czy w takim razie jest to możliwe na podstawie innych przepisów.
Z rozporządzenia MEiN z 21 marca 2022 w sprawie organizacji kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży będących obywatelami Ukrainy wynika, że w związku z przyjęciem dzieci z Ukrainy liczebność grupy przedszkolnej może być zwiększona o nie więcej niż 3. Czyli w praktyce może wynieść 25+3. Dowiedz się, ile dzieci uchodźców można przyjąć, jeżeli oddział przedszkolny liczy mniej niż 25 polskich dzieci.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.