Podejmowanie przez nauczyciela działań innowacyjnych jest istotne zarówno w kontekście uzyskiwania stopni awansu zawodowego, jak i oceny pracy nauczyciela. Powszechnie przyjmuje się więc, że nauczycieli realizują tzw. innowacje pedagogiczne. Co jednak ważne – nie ma przepisów wskazujących na konieczność podjęcia uchwały rady pedagogicznej w sprawie wdrażania innowacji pedagogicznej w przedszkolu.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
Innowacja to tworzenie czegoś nowego, stwarzanie warunków do rozwoju i aktywności, w tym kreatywności dzieci. Wprowadzając innowację pedagogiczną promujemy stwierdzenie autorstwa Seneki Młodszego „Masz całe życie, aby nauczyć się żyć”, czyli wdrażamy dzieci od najmłodszych lat do kształcenia potrzeby nauki. Innowacja może obejmować wszystkie lub wybrane zajęcia edukacyjne, całe przedszkole lub daną grupę dzieci. Poznaj przykłady innowacji, jakie możesz wdrożyć w swoim przedszkolu w nadchodzącym roku szkolnym.
Wprowadzenie innowacji pedagogicznej w przedszkolu to szansa na podniesienie jakości pracy i prestiżu placówki. To także wypracowanie trwałej zmiany, dzięki której wychowanie przedszkolne zaspokaja zróżnicowane potrzeby dzieci funkcjonujących w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu.
Z tego artykułu dowiesz się:
Uchwała w sprawie wprowadzenia innowacji jest jedyną, w wyniku której decyzja rady pedagogicznej może być anulowana. W pozostałych sytuacjach jest obowiązująca. Jeśli w przedszkolu zaszły zmiany, które uniemożliwiają wprowadzenie innowacji, dyrektor powinien zgłosić to do odpowiedniego kuratorium.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.