Pracownicy przedszkola mogą wydać dziecko tylko upoważnionej do tego osobie. Ze względu na bezpieczeństwo przedszkolaków upoważnienie powinno mieć formę pisemną. Pobierz przykładowy wzór takiego dokumentu.
Dziecko sprawiające problemy wychowawcze ma prawo, tak jak pozostałe dzieci, do uczestniczenia we wszystkich organizowanych zajęciach. Nie można zabronić mu wzięcia udziału w wyjściu poza teren placówki. Niedopuszczalne jest także żądanie, aby rodzic uczestniczył w wycieczce celem opieki nad własnym dzieckiem.
Od przyszłego roku wejdzie w życie prawo, które przewiduje wypłatę 1.000 zł netto miesięcznie przez rok dla rodzin, którym urodziło się dziecko, a które nie są uprawnione do zasiłku macierzyńskiego. Dotyczy to np. bezrobotnych, studentów czy też zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych.
Statut przedszkola nie może zawierać zakazu odbierania wychowanków z placówki przez osoby niepełnoletnie. Jednakże osoby te muszą być upoważnione przez rodziców, a ich pisemna zgoda musi się znajdować w dokumentacji przedszkolnej.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Pracując z dzieckiem z ADHD, należy być konsekwentnym oraz stosować zasadę wzmocnień pozytywnych. Komunikując się z przedszkolakiem cierpiącym na to zaburzenie, trzeba kierować do niego polecenia jasne i krótkie (z utrzymaniem kontaktu wzrokowego), mówiące o tym, co ma zrobić, a nie czego nie robić.
Zaleca się, aby co najmniej jedną piątą czasu (w przypadku dzieci młodszych – jedną czwartą czasu) przebywania w przedszkolu w rozliczeniu tygodniowym dzieci spędzały poza budynkiem placówki – w ogrodzie, parku czy na boisku.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.