Przedszkole, także przedszkole niepubliczne, nie jest zobligowane do prowadzenia księgi uczniów, w związku z czym brak jest regulacji dotyczących zasad jej prowadzenia. Jednocześnie jednak nie ma prawnego zakazu prowadzenia tego typu dokumentacji. Sprawdź, jakie zasady stosować w związku z prowadzeniem księgi uczniów w przedszkolu.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Początek roku szkolnego to dla dyrektora przedszkola czas wypełniony zadaniami związanymi z przygotowaniem i wdrożeniem wszystkich działań umożliwiających prawidłowy start i przebieg kolejnego roku szkolnego. Wiele spośród tych zadań związanych jest lub opartych na dokumentach, których przygotowanie konieczne jest na początku każdego roku szkolnego.
Wzrost zachorowań na choroby górnego układu oddechowego, który od kilku tygodni obserwujmy wśród przedszkolaków, skłania wielu rodziców do nieposyłania dzieci do placówek w nadziei, że wirusy stracą na sile i uda się uniknąć zachorowania, które obecnie coraz częściej kończą się hospitalizacją. Bywa więc, że dzieci przez kilka tygodni są nieobecne w placówce. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób należy dokumentować przebieg nauczania i co zrobić z arkuszami obserwacji, których nie można było przeprowadzić ze względu na długotrwałą nieobecność dziecka w placówce. Wyjaśniamy to w tym artykule.
Przepisy nie określają częstotliwości dokonywania wpisów odnoszących się do wniosków z pracy z uczniami. Dowiedz się zatem na jakiej podstawie i jak często należy dokonywać takich wpisów i w jakim celu można je wykorzystać.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.